ZMIANA STRONY

Strona archiwalna. Aktualna oferta Fundacji Edukacja dla Demokracji dot. edukacji globalnej znajduje się na stronie www.fed.org.pl/globalna.

 


Publikacje 2013

W tym folderze dostępne są publikacje powstałe dzięki dofinansowaniu z projektu "Edukacja Globalna 2013 - Regranting dla organizacji pozarządowych". Jeśli nie zaznaczono inaczej, publikacje dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów.

DokumentyData dodania

Uporządkuj wg : nazwy | daty | pobrań [ malejąco ]

Aplikacja na telefon stworzona w ramach projektu Stowarzyszenia Tkalnia pt. "Wysokie koszty niskich cen".

Ile zarabiają robotnicy w kraju, w którym wyprodukowano przedmiot który właśnie chcesz kupić? Jak wielka jest w nim skala biedy i wykluczenia? Wreszcie, ile tysięcy kilometrów i dziesiątek tysięcy litrów spalonego paliwa konieczne było, by towar który właśnie kupiłeś dotarł do sklepu? Możesz dowiedzieć się tego dzięki naszej aplikacji - wpisz nazwę kraju produkcji albo zeskanuj kod kreskowy by sprawdzić, w jakim państwie jest zarejestrowany producent. Uwaga - w przypadku problemów z instalacją aplikacji, należy sprawdzić wersję systemu operacyjnego (min. Android 2.3.3) oraz zezwolić na instalację oprogramowania z niepewnych źródeł.

II wydanie komiksu edukacyjnego dla młodzieży pt. "Dom daleko od domu". Fundacja Obywatelska Perspektywa, Warszawa 2013.

Publikacja projektu „Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska” realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną.

Instrukcja do gry wielkoformatowej "Globalni reporterzy. Dokument z Afryki Wschodniej" oraz scenariusz wasztatu, powstałe w ramach projektu "Edukacja globalna w wielkim formacie" Polska Akcja Humanitarna, Toruń 2013.

Czy wiesz, jaki jest faktyczny koszt rzeczy, które kupujesz? Np. czy wiesz, ile litrów wody kosztuje wyprodukowanie jednej pary jeansów? Albo ile z pieniędzy, którymi za nie płacisz, trafia do osoby, która je uszyła? Czy wiesz, że oszczędzając pieniądze możesz jednocześnie oszczędzić świat - przed nadmiernym zanieczyszczeniem, eksploatacją i wyzyskiem? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś/aś przecząco, to ta gra jest dla Ciebie!

Gra stworzona w ramach projektu Stowarzyszenia Tkalnia pt. "Wysokie koszty niskich cen".

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 4
Reklama
Reklama
Reklama