Aktualności

Zakończyła się realizacja projektów w ramach naszych dofinansowań. Już niedługo na stronie - podsumowania tego co zostało osiągnięte.

 

Zależymy od siebie nawzajem- edukacja globalna w Miechowie Drukuj Email
środa, 20 listopada 2013 13:31

Trzy miesiące temu Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej „Meritum” wraz z lokalnymi partnerami (m.in. Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Fihel w Miechowie) rozpoczęło realizację projektu „Jestem zmianą, której chcę na Świecie”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Tematem projektu jest edukacja globalna, której celem jest wyjaśnianie, jak funkcjonuje współczesny, zglobalizowany świat, w którym wszyscy, niezależnie od kraju zamieszkania, zależymy od siebie nawzajem.

Celem projektu jest przygotowanie jego uczestników do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym ludzkości na poziomie codziennych wyborów. Głównym beneficjentem projektu jest grupa 40 uczniów i uczennic z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, którzy biorą udział w cyklu warsztatów wprowadzających w obszar edukacji globalnej, kładących największy nacisk – zgodnie z założeniami Tygodnia Edukacji Globalnej 2013 – na zagadnienia związane ze zrównoważonym stylem życia. To oni staną się ambasadorami tej idei wśród swojej społeczności lokalnej. Oprócz uczestnictwa w warsztatach, młodzi ludzie przygotowują się pod okiem trenerek oraz koordynatorki projektu do realizacji inicjatyw lokalnych, promujących m.in. zdrowy tryb życia, lokalną żywność i postawę odpowiedzialnego konsumenta. Już niedługo w Miechowie będziemy obchodzić Dzień Miechowskiego Jabłka!

W ramach projektu we wrześniu odbył się także warsztat wprowadzający w zagadnienia edukacji globalnej dla wolontariuszy, członków, działaczy organizacji pozarządowych z terenu Miechowa i okolic. Organizatorzy mają nadzieję, że projekt wpłynie na zaangażowanie jego uczestników na rzecz zmian w myśl idei ,,Myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Marzena Milanowska, Meritum

 
Reklama
Reklama
Reklama